OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.

  1. …Jezus rzeczywiście przychodzi jako potomek królewskiego rodu Dawida i inauguruje Królestwo Boże to jego tronem jest krzyż. Jest spełnieniem nadziei mesjańskich o kapłanie, który złoży skuteczną ofiarę za grzechy ludu – a jednocześnie jest nie tylko kapłanem, lecz również „ołtarzem i barankiem ofiarnym”. Jezus ukazuje się nie tylko jako spełnienie proroctwa wypowiedzianego przez Mojżesza, o proroku, którego Bóg wzbudzi swemu ludowi (Pwt 18,15), ale objawia również, że stanowi jedno z Tym, który działał potężnie we wszystkich prorokach. https://deon.pl/wiara/zapowiedzi-prorokow-starego-testamentu-spelniaja-sie-w-jezusie-w-sposob-zupelnie-wyjatkowy,1249955

  2. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za kolędy, za życzliwość Parafian, miłe rozmowy i złożone ofiary.

  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w diecezji. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  4. Jutro, w poniedziałek 31 stycznia br. wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Msza św. o godz. 17:00.

  5. W środę 2 lutego br. obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz wszystkie dzieci na Nabożeństwo przy Żłóbku – na pożegnanie Żłóbka na godz. 16:30. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17:00, podczas której zostaną poświęcone gromnice i świece dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej. Po Mszy św. w kościele spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. 2 lutego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta na zakony klauzurowe.

  6. W czwartek 3 lutego br. prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowych w kościele od godz. 8:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Garczynie i Chrztowie od godz. 10:00. Adoracja Najświętszego sakramentu z okazji Pierwszego Czwartku od godz. 16:30. W tym czasie okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania. 3 lutego to również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła.

  7. W piątek 4 lutego br. – jest to Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Orlu od godz. 8:30. Spowiedź św. od godz. 16:30 /szczególnie dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św./. Msza św. o godz. 17:00.

  8. W sobotę 5 lutego br. z okazji Pierwszej Soboty Różaniec św. o godz. 8:00 i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

  9. W przyszłą niedzielę 6 lutego br. V Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Możesz również polubić…