OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – 23 stycznia 2022 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele powszechnym Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek postanowił, aby właśnie III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym 30 września 2019 r. Liście Apostolskim Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznaczył Ojciec Święty Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjmowanie kolędy, za życzliwość Parafian i złożone ofiary. Kolędy kończymy jutro w poniedziałek 24 stycznia br.

  4. Jutro, w poniedziałek 24 stycznia br. wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 17:00.

  5. We wtorek 25 stycznia br. obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tym świętem zakończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Msza św. o godz. 8:00.

  6. W środę 26 stycznia br. wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

  7. W piątek 28 stycznia br. wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 17:00.

  8. W przyszłą niedzielę 30 stycznia br. IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w diecezji.

  9. W środę 2 lutego br. obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz wszystkie dzieci na Nabożeństwo przy Żłóbku – na pożegnanie Żłóbka na godz. 16:30. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17:00, podczas której zostaną poświęcone gromnice i świece dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej. Po Mszy św. w kościele spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Możesz również polubić…