OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

  1. Na weselu w Kanie Galilejskiej jest Maryja, jest Jezus, są Jego uczniowie. Jest ludzka radość i jest smutek, wynikający z niezręcznej sytuacji – braku wina. W Kanie jest też pierwszy znak – cud Jezusa, niejako wymuszony przez Maryję. I jest to typowy obraz naszego codziennego życia. Nasza Kana – to nasze małe przyjemności, radości, wesela, ale również trud, braki, smutek, cierpienie. W naszej Kanie jest Jezus i Maryja. https://wydawnictwowam.pl/prod.zrobcie-wszystko-cokolwiek-wam-powie.18799.htm?sku=83286

  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  3. Jutro, w poniedziałek 17 stycznia br. wspomnienie św. Antoniego Opata. Msza św. o godz. 8:00.

  4. We wtorek 18 stycznia br. rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończymy w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła 25 stycznia br.

  5. W środę 19 stycznia br. wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:00.

  6. W piątek 21 stycznia br. wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Msza św. o godz. 8:00.

  7. W przyszłą niedzielę 23 stycznia br. III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

  8. Kolędy w naszej parafii odbywają się w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa. Chodzi tylko sam ksiądz w maseczce i tylko do tych rodzin, które nie obawiają się zarażenia. A zatem odwołane są wszelkie poczęstunki oraz przywożenie i odwożenie księdza. Nie przyjęcie kolędy nie jest odnotowywane w kartotece parafialnej. Bóg zapłać za miłą atmosferę podczas kolęd i za składane ofiary.

Możesz również polubić…