OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

  1. Chrzest Jezusa był objawieniem. To był moment manifestacji. Kiedy wyszedł z wód, „Niebo się otworzyło i Duch Święty zstąpił na niego w cielesnej postaci jak gołębica. A głos z nieba dobiegał: „Tyś jest mój Syn umiłowany; w Tobie mam upodobanie”. Ta manifestacja synostwa i boskości Jezusa miała miejsce w fizycznej, słyszalnej i widzialnej formie, aby wszyscy obecni wiedzieli bez wątpienia, że Jezus był Synem Ojca. Tak więc Jego chrzest jest sposobem, w jaki Ojciec przedstawił światu swojego Syna i Jego misję. https://wojownicylodz.pl/chrzest-pana-jezusa-w-jordanie/

  2. Z serca Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę na misje katolickie na świecie w Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego.

  3. W przyszłą niedzielę 16 stycznia br. II Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

  4. Kolędy w naszej parafii odbywają się w tym roku /podobnie jak w ubiegłym roku/ w nieco zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa. Chodzi tylko sam ksiądz w maseczce i tylko do tych rodzin, które nie obawiają się zarażenia. A zatem odwołane są wszelkie poczęstunki oraz przywożenie i odwożenie księdza. Nie przyjęcie kolędy nie jest odnotowywane w kartotece parafialnej. Bóg zapłać za miłą atmosferę podczas kolęd i za składane ofiary.

  5. Dostępna jest nowa odsłona strony https://przystanpelplin.pl. Strona przeznaczona jest przede wszystkim dla rozeznających swoje życiowe powołanie. Proszeni są o zainteresowanie się tą stroną szczególnie młodzi ludzie, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania oraz ci, którzy już ten sakrament przyjęli i pragną nim umocnieni rozwijać się duchowo. Na stronie można znaleźć sporo świadectw – małżonków, kapłanów, osób konsekrowanych z naszej diecezji – oraz dużo innych materiałów (głównie w formie krótkich filmów). Patronem jest bł. Carlo Acutis.

Możesz również polubić…