OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021 r.

  1. Życie rodzinne to nie sielanka. Widać to w wydarzeniach spotykających Świętą Rodzinę, która zmuszona jest ratować życie Dziecka pospieszną ucieczką do obcego kraju. Jednak Józef i Maryja przyjmują trudy w jedności, we wzajemnym szacunku, znajdują oparcie w sobie nawzajem. Nas także Bóg zachęca dziś do wzajemnej miłości, a znając naszą słabość, także do cierpliwości, do przebaczenia, do pokornego znoszenia jedni drugich. To od nas zależy, czy skupimy się na sobie i swoich racjach, czy na słowie Chrystusa, które wprowadza pokój. Mira Majdan, Oremus – grudzień 2007, s. 12

  2. Dzisiaj modlitwą i ofiarami do puszki wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II Za składane ofiary z serca Bóg zapłać.

  3. Dzisiaj po homilii zapraszamy wszystkich małżonków obecnych w kościele do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

  4. Jutro, w poniedziałek 27 grudnia br. święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 17:00 i 18:00. Jutro o godz. 15:00 spotkanie przy świątecznym stole w plebanii ministrantów, lektorów i kółka misyjnego. Prosimy o obecność także rodziców. Na godzinę 16:00 natomiast zapraszamy dzieci na nabożeństwo przy żłóbku.

  5. We wtorek 28 grudnia br. święto Świętych Młodzianków Męczenników. Msza św. o godz. 8:00.

  6. W piątek 31 grudnia br. VII Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza św. o godz. 9:00. Po Mszy św. Nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie roku cywilnego. Za odśpiewanie, lub modlitwę hymnem Ciebie Boga wysławiamy w kościele możemy uzyskać odpust zupełny. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia br.

  7. W sobotę 1 stycznia 2022 r. – w Nowy Rok obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Różaniec św. o godz. 7:30.

  8. W przyszłą niedzielę 2 stycznia 2021 r. – Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

  9. W gablocie ogłoszeń został wywieszony plan kolęd, czyli wizyty duszpasterskiej – tylko dla tych Parafian, którzy pomimo pandemii koronawirusa chcą przyjąć kolędę.

Możesz również polubić…