OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela GaudeteNiedziela Radości. Mszę św. sprawuje się w ornacie koloru różowego. Ma to oznaczać radość z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa i daru odkupienia, radość ze zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Nazwa pochodzi od pierwszych słów dzisiejszej antyfony na wejście Radujcie się zawsze w Panu, co w języki łacińskim brzmi: Gaudéte in Dómino semper.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do 15 grudnia 2021 r. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj o godz. 8:00 i 10:30 oraz od jutra, poniedziałku 13 grudnia 2021 r.  do środy 15 grudnia 2021 r. o godz. 18:00. Rekolekcje głosi Ks. dr Dariusz Tułowiecki – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, którego bardzo serdecznie witamy.

  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Kółka Misyjnego w plebanii. Prosimy rodziców o przyjście wraz ze swymi dziećmi na to spotkanie.

  4. Dzisiaj kolekta inwestycyjna – na ogrzewanie naszego kościoła. W tyle kościoła jest puszka, do której możemy wrzucać ofiary na kwiaty do żłóbka. Jak co roku można również przynosić kwiaty do żłóbka osobiście. Szczególnie mile widziane są gwiazdy betlejemskie. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele. W szczególny sposób Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli po Mszach św. na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  5. Msze św. Roratnie w tym tygodniu: w środę 15 grudnia br. o godz. 17:00 czwartek i piątek rano o godz. 7:00 i w sobotę o 8:00. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. Roratnią w tym tygodniu w środę na godz. 17:00. Dzieci proszone są o przyniesienie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. /Kolejne Roraty dla dzieci 23 grudnia br. o godz. 17:00/.

  6. Spowiedź Adwentowa, która jest naszym najlepszym duchowym przygotowaniem na Święta Narodzenia Pańskiego w sobotę 18 grudnia br. od godz. 18:00 do 19:00.

  7. W przyszłą niedzielę 19 grudnia br. IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w kościele.

  8. Można nabywać świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Duże świece w cenie 15 zł i małe po 10 zł. Jak co roku na bocznym ołtarzu są poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię składane za opłatki.

Możesz również polubić…