OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

  1. …Od 2000 lat ów antyczny głos nie przestaje rozbrzmiewać w Kościele i z równą mocą zaprasza dzisiejszego człowieka: „Przygotujcie drogę dla Pana!” … Sam, o własnych siłach, nie jesteśmy w stanie przygotować siebie oraz świata na przyjście Pana. Potrzebna jest pomoc innych i samego Boga. Nie możemy też przyjąć Boga inaczej, jak w takiej mierze, w jakiej pozwolimy Mu, by On sam nas przygotował… https://www.niedziela.pl/artykul/22442/nd/Przygotowac-droge-dla-Pana

  2. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy również naszą modlitwą. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna – na ogrzewanie naszego kościoła. W tyle kościoła jest puszka, do której możemy wrzucać ofiary na kwiaty do żłóbka. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele. W szczególny sposób Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli na Caritas na pomoc uchodźcom.

  3. Msze św. Roratnie w tym tygodniu, jutro w poniedziałek o godz. 17:00, we wtorek, czwartek i piątek rano o godz. 7:00 i w sobotę o 9:00. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. Roratnią w tym tygodniu w poniedziałek na godz. 17:00. Dzieci proszone są o przyniesienie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. /Kolejne Roraty dla dzieci 15 i 23 grudnia br. o godz. 17:00/.

  4. We środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  5. W przyszłą niedzielę 12 grudnia br. III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete. Msze św. o godz. 8:00, 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Kółka Misyjnego w plebanii. Prosimy rodziców o przyjście wraz ze swymi dziećmi na to spotkanie.

  6. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 12 do 15 grudnia 2021 r. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę o godz. 8:00 i 10:30 oraz od poniedziałku 13 grudnia 2021 r.  do środy 15 grudnia 2021 r. o godz. 18:00. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Dariusz Tułowiecki – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  7. Można nabywać świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Duże świece w cenie 15 zł i małe po 10 zł. Jak co roku na bocznym ołtarzu są poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię składane za opłatki.

Możesz również polubić…