OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

  1. Każdy, kto jest z prawdy, słucha Chrystusa. Chrystus jest Panem, a panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie. Chrystus na to się narodził i na to przyszedł na świat, aby przynieść prawdę i zbawić grzeszników przez wiarę w Niego. Chrystus jest Prawdą i kto tego nie uznaje, nie może narodzić się na nowo i wejść do Królestwa Bożego. Prawda jest tylko w Chrystusie i kto to uzna, wejdzie do Jego Królestwa, które nie jest z tego świata. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2021/20211121.html

  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXXIV Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Dzisiaj po Mszach św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tegoż Aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

  3. Małżonków i rodziny zapraszamy do przeżycia Rekolekcji, które trwają 33 dni – www.rodzina33.pl Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj i trwać 33 dni do 23 grudnia br., a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia br. Ponadto w każdą niedzielę wszyscy uczestnicy rekolekcji będą spotykać się na Mszy świętej, modlitwie i podsumowaniu minionego tygodnia rekolekcji. Zachęcamy małżonków, aby przeszli te rekolekcje RAZEM, wspólnie słuchając lub czytając treści rekolekcji na stronie internetowej www.rodzina33.pl i podejmując wspólną modlitwę. Swój udział w rekolekcjach prosimy o zgłaszanie dzisiaj po Mszach świętych.

  4. Dzisiaj modlitwą i ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  5. Jutro, w poniedziałek 22 listopada br. obchodzić będziemy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Msza św. o godz. 17:00. Wspomnienie św. Cecylii to dzień modlitw za organistów, chóry kościelne muzyków, zespoły muzyczne i schole.

  6. W środę 14 listopada br. wspomnienie Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników z Wietnamu. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

  7. W sobotę 27 listopada br. Odpust Parafialny św. Andrzeja Apostoła. O godz. 18:00 uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Prałat Stanisław Cieniewicz. Spowiedź święta przed Odpustem w piątek, 26 listopada 2021 r. od godz. 17:30

  8. W przyszłą niedzielę 27 listopada br. – I Niedziela Adwentu. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Caritas na pomoc uchodźcom. Od przyszłej niedzieli można nabywać świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Duże świece w cenie 15 zł i małe po 10 zł. Kupując świece wspieramy Caritas. Dzięki świecom rozprowadzanym w parafiach zbierane są fundusze na potrzeby najmłodszych. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej. Od przyszłej niedzieli, jak co roku na bocznym ołtarzu będą opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię składane za opłatki.

Możesz również polubić…