OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

  1. Słowa Chrystusa nigdy nie przeminą, ale wszystkie wypełnią się co do joty. On zapowiedział, że przyjdzie powtórnie na obłokach z wielką mocą i chwałą. Nie znamy dnia ani godziny Jego przyjścia, ale wiemy, że stanie się to po wielkim ucisku, jakiego nie było od początku świata i jakiego już nigdy nie będzie. Przybliża się koniec wszystkiego. A jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą Ewangelii Bożej? Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2021/20211114.html

  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Dzisiaj Ks. Michał Szulc – długoletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei dzieli się z nami doświadczeniami swojej pracy na misjach wygłaszając homilię. Ks. Michałowi z serca składamy Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć misyjną pracę Ks. Michała składając ofiary do puszki. Dzisiaj o godz. 12:00 Msza św. w intencji Pielgrzymów autokarowej pielgrzymki do Lichenia w dniu 16 października br.

  3. W środę 17 listopada br. wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Po Mszy św. Parafialne Spotkanie Synodalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  4. W czwartek 18 listopada br. w Kościele obchodzić będziemy wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy. Msza św. o godz. 17:00.

  5. W sobotę 20 listopada br. wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Msza św. o godz. 9:00.

  6. Małżonków i rodziny zapraszamy do przeżycia Rekolekcji, które trwają 33 dni – www.rodzina33.pl Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę 21 listopada br. podczas Mszy św. o godz. 12:00 i trwać 33 dni do 23 grudnia br., a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia br. Ponadto w każdą niedzielę wszyscy uczestnicy rekolekcji będą spotykać się na Mszy świętej, modlitwie i podsumowaniu minionego tygodnia rekolekcji. Zachęcamy małżonków, aby przeszli te rekolekcje RAZEM, wspólnie słuchając lub czytając treści rekolekcji na stronie internetowej www.rodzina33.pl i podejmując wspólną modlitwę. 

  7. Fundacja Lux Veritatis zrealizowała film biograficzny, poświęcony św. Albertowi Chmielowskiemu pt.: „Nędzarz i Madame”. Film wejdzie na ekrany kin 12 listopada br., w 32 rocznicę kanonizacji brata Alberta.

  8. W przyszłą niedzielę 21 listopada br. – w XXXIV Niedzielę Zwykłą obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarami wspierać będziemy Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Możesz również polubić…