OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

  1. …Fragment dzisiejszej Ewangelii /Mk 12, 38-44/ to znana scena z ubogą wdową…Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej z nich wszystkich…a wrzuciła dwa pieniążki… To fascynujący fragment…Pokazuje on jak bardzo Boża Ekonomia różni się od ludzkiej ekonomii. /… / W tym fragmencie chodziło głównie o to, że miła Bogu jest jałmużna dawana z miłością, czcią, wiarą… i poświęcenie czasem ostatniego grosza, jako ofiaryhttps://www.verbumdei.com.pl/2015/11/ przysza-tez-jedna-uboga-wdowa-i-wrzucia.html

  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na rzecz Papieskiego Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszelkie ofiary składane w Kościele z serca Bóg zapłać.

  3. We wtorek 9 listopada br. święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Msza św. o godz. 8:00.

  4. W środę 10 listopada br. wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

  5. W czwartek 11 listopada br. w Kościele obchodzić będziemy wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to również Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

  6. W piątek 12 listopada br. wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 17:00.

  7. W sobotę 13 listopada br. wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Msza św. o godz. 9:00.

  8. Przyszła niedziela 14 listopada br. – XXXIII Niedziela Zwykła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę Ks. Michał Szulc – długoletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei podzieli się z nami doświadczeniami swojej pracy na misjach wygłaszając homilię i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. w intencji Pielgrzymów autokarowej pielgrzymki do Lichenia w dniu 16 października br.

  9. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Możesz również polubić…