OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r.

  1. Ile razy czuliśmy się niezręcznie widząc wyciągniętą po pomoc rękę? Ile razy mieliśmy ochotę odpowiedzieć wołającemu: ucisz się, zamilknij? Wielu idących za Jezusem uciszało Bartymeusza, wielu, temu biednemu ślepcowi, chciałoby odebrać i mowę. Ale on ciągle wołał i to coraz głośniej i głośniej „Jezusie, synu Dawida, ulituj się nade mną!” Są takie chwile w życiu, kiedy jak ślepiec, nie widzisz drogi wyjścia a wtedy nie pozostaje nic innego jak wołać do Boga i to wołać z wiarą, wołać wbrew wszystkim i wszystkiemu. Pozostaje tylko nadzieja spotkania z Jezusem, nadzieja, że na twoich ślepych oczach spocznie wzrok samego Boga. „Nade mną ulituj się Panie” To wołanie jest jak krzyk narodzin, krzyk nowego życia. Rodzi się wiara, wiara która oczy otwiera i góry przenosi. „Twoja wiara cię uzdrowiła, idź”. Idę Panie, za Tobą. ks. Rafał Wagner SDS https://parafiacyglas.pl/28102018-r/

  2. Październik to miesiąc naszej modlitwy różańcowej. Różaniec święty w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej, a w niedziele po jednej ze Mszy św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach całymi rodzinami.

  3. Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą – Niedzielę Misyjną. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Bóg zapłać za ofiary złożone na misje katolickie na świecie.

  4. W czwartek 28 października br. święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. o godz. 17:00.

  5. Przyszła niedziela 31 października br. – XXXI Niedziela Zwykła to Niedziela Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę nowych kościołów w diecezji.

  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. We Wszystkich Świętych 1 listopada br. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 procesja z modlitwami za zmarłych na obu cmentarzach. W Dzień Zaduszny 2 listopada br. Msze św. o godz. 8:00, 15:00 i 17:00. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu przy kościele po Mszy św. o godz. 15:00. Bóg zapłać za składane ofiary na wypominki jednorazowe i Mszę św. zbiorową za zmarłych 1 i 2 listopada br. do skarbonki w kościele i za składane ofiary w zakrystii i w biurze parafialnym na roczne zdrowaśki połączone z roczną Mszą św. zbiorową za zmarłych, która jest sprawowana w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

 

Możesz również polubić…