OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

 1. „Być blisko Jezusa, być tam, gdzie On – to pragnienie tak wielu z nas. Nie dziwi więc może nawet prośba synów Zebedeusza. Przecież oni chcieli być najbliżej. Czy jednak dobrze rozumieli, co to może oznaczać. Trzeba nam się zapytać: być blisko Jezusa – to znaczy gdzie? Gdzie spotkamy Jezusa? Kiedy będziemy najbliżej? Odpowiedź także możemy znaleźć w dzisiejszej Ewangelii /Mk 10, 35-45/. Jezus spotykamy w służbie. To On jako pierwszy jest Tym, który służy. Jezus pyta uczniów o to czy mogą pić z Jego kielicha i obiecał, że z pewnością tak się stanie. Jednak miejsce w niebie daje Ojciec, tym dla których je przygotował. Zastanówmy się więc, gdzie można znaleźć Jezusa. Z pewnością jest tam, gdzie Go potrzebują. Jeśli więc odwiedzisz chorego, tam będzie Jezus, gdy spotkasz ubogiego, spotkasz Jezusa, gdy zobaczysz grzesznika potrzebującego przebaczenia, to z pewnością i tam będzie Jezus. Jakże więc blisko nas. Nie przegapmy tego spotkania”. http://www.sluzebniczki.pl/news,jezus_jest_bardzo_blisko!,1387.html

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli po Mszach świętych do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać. Bóg zapłać za udział w ostatnią środę w Dniu Fatimskim /w Mszy św. i Procesji Fatimskiej do Orla/ oraz w dniu wczorajszym w organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce autokarowej do Lichenia.

 3. Październik to miesiąc naszej modlitwy różańcowej. Różaniec święty w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej, a w niedziele po jednej ze Mszy św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach całymi rodzinami.

 4. Jutro, w poniedziałek 18 października br. obchodzić będziemy święto św. Łukasza ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji służby zdrowia. Msza św. o godz. 17:00. /Jest wolna intencja mszalna/.

 5. We środę 20 października br. wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Msza św. o godz. 17:00 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różańcem świętym.

 6. W piątek 22 października br. wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Msza św. o godz. 17:00.

 7. W sobotę 23 października br. o godz. 11:00 spotkanie Kółka Misyjnego w kościele. Zapraszamy zarówno dotychczasowych członków, jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby należeć do naszego Koła Misyjnego. Prosimy o przybycie na to spotkanie również Rodziców.

 8. Przyszła niedziela 24 października br. to XXX Niedziela Zwykła i Niedziela Misyjna. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Będziemy zbierać ofiary na misje katolickie.

 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bóg zapłać za składane ofiary na wypominki jednorazowe i Mszę św. zbiorową za zmarłych 1 i 2 listopada br. do skarbonki w kościele i za składane ofiary w zakrystii i w biurze parafialnym na roczne zdrowaśki połączone z roczną Mszą św. zbiorową za zmarłych, która jest sprawowana w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

 10. Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach
  5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża.
  Więcej informacji: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

Możesz również polubić…