OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

  1. Z Ewangelii na dziś: »Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego«. Nie chodzi … o „ucho” igły, przez które przewleka się nić, ale o bramę w murach Jerozolimy. Była otwierana w nocy, gdy przychodzili do miasta przeróżni podróżnicy i handlarze. … (na zdjęciu „ucho igielne” w rozmiarze jedynie dla człowieka). Jak widać, wejście do królestwa Bożego jest możliwe. Musimy jednak pamiętać, że jeśli się nie podzielimy naszym bogactwem, a mamy go sporo – miłość, wiarę, przebaczenie, pokój, ale także pieniądze, władzę, sukces, najbliższych, mądrość, układy, czas, bezinteresowną służbę… – a zatrzymamy je tylko dla siebie, to tam nie wejdziemy. https://misyjne.pl/komentarz-do-ewangelii-10-pazdziernika-2021/

  2. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj kolekta inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

  3. Kandydaci do Bierzmowania, którzy jeszcze nie dostarczyli prośby do Księdza Biskupa na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania mają szansę to uczynić dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o godz. 10:30.

  4. Październik to miesiąc naszej modlitwy różańcowej. Różaniec święty w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej, a w niedziele po jednej ze Mszy św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach całymi rodzinami.

  5. We środę 13 października br. kolejny i ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. procesja do Orla, podczas której będziemy odmawiali Różaniec św. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w tym wydarzeniu liturgicznym obowiązkowo. Figurkę Matki Bożej poniosą Radni Parafialni, Członkowie Żywego Różańca i Kandydaci do Bierzmowania.

  6. W piątek 15 października br. wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 17:00. 15 października br. jest to Dzień Dziecka Utraconego, Różaniec Święty ofiarujemy w tym dniu w intencji rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności.

  7. W najbliższą sobotę 16 października br. zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt pielgrzymki /przejazd i ubezpieczenie/ wynosi 60 zł. Dziś i jutro możemy jeszcze rezerwować miejsca uiszczając przedpłatę 30 zł

  8. W przyszłą niedzielę 17 października br. w XXIX Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30.

 

Możesz również polubić…