OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

 1. „Bóg stworzył wszystko dla swojej chwały… Na początku stworzenia dla swojej chwały stworzył człowieka. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich. Zarówno Jezus, jak i my, których On pojednał z Bogiem, mamy jednego Ojca. Dlatego Jezus nazywa nas swoimi braćmi. Rzeczywiście, dziećmi Bożymi jesteśmy i rzeczywiście braćmi Jezusa jesteśmy”. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2021/20211003.html

 2. Dzisiaj Niedziela świętego Franciszka pod hasłem Niech cała ziemia błogosławi Pana. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zaprasza nas wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę wierzących w całej Polsce w intencji ochrony Bożego Stworzenia. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. na godz. 12:00, podczas której poświęcone zostaną różańce komunijne. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Kandydaci do Bierzmowania, którzy w święto św. Stanisława Kostki nie byli obecni na Mszy św. i tym samym nie dostarczyli prośby do Księdza Biskupa na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania mają szansę to uczynić w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:30.

 3. Październik to miesiąc naszej modlitwy różańcowej. Różaniec święty w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej, a w niedziele po jednej ze Mszy św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach całymi rodzinami.

 4. Jutro, poniedziałek 4 października br. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Msza św. o godzinie 17:00. Od jutra wieczorne Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie 17:00.

 5. We wtorek 5 października br. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Msza św. o godz. 8:00.

 6. W czwartek 7 października br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza św. o godz. 17:00. Z okazji tego święta po Mszy św. Różańcu św. spotkanie członków naszych Róż Różańcowych przy wspólnym stole w plebanii. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca października. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.

 7. W piątek 8 października br. po Mszy św. i Różańcu św. spotkanie lektorów i ministrantów w kościele. Zapraszamy już na Mszę św. o godz. 17:00.

 8. W sobotę 9 października br. w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, na który są zaproszeni wszyscy modlący się Różańcem, a zwłaszcza członkowie Róż Różańcowych. Msza święta celebrowana tego dnia o godz. 11.30 będzie również podziękowaniem Panu Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

9.30 – recepcja,

10.30 – konferencja,

  1. – Msza Święta – przewodniczy biskup pelpliński Ryszard Kasyna,

13.00 – modlitwa różańcowa.

 1. W sobotę 16 października br. zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt pielgrzymki /przejazd i ubezpieczenie/ wynosi 60 zł. Prosimy o rezerwowanie miejsc uiszczając przedpłatę 30 zł.

 2. W przyszłą niedzielę 10 października br. w XXVIII Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Papieski i zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Możesz również polubić…