OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

 1. Grzech jest największym nieszczęściem człowieka, zwłaszcza gdy zarażamy nim innych. Co jednak w tym kontekście znaczą słowa Pana Jezusa: „Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją”? Czy rzeczywiście mamy zadawać jakiś gwałt sobie, jakoś niszczyć siebie, by uniknąć grzechu? Aby nie grzeszyć, nie należy niszczyć siebie ani, tym bardziej, nienawidzić siebie. Chodzi o odcięcie się od tego, co nas wiąże i nie pozwala nam być sobą. Grzech bowiem to odrzucenie siebie. A odrzucamy siebie, gdy jesteśmy do czegoś przywiązani, gdy kieruje nami pożądliwość (łapczywość). Nie ma więc problemu w tym, że mamy ręce, albo oczy, ale w tym, że za dużo chcemy tymi rękami brać (i trzymać przy sobie), a oczami za dużo widzieć (nie widząc tego, co naprawdę warto zobaczyć). https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/ewangelia-najwieksze-nieszczescie-jakie-moze-spotkac-czlowieka,510750

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki na dalszą rehabilitację Dominiki, Weroniki i Jana. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

 3. Dzisiejszej niedzieli w Kościele jest obchodzony Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

 4. Jutro, poniedziałek 27 września br. wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Msza św. o godzinie 18:00.

 5. We wtorek 28 września br. wspomnienie św. Wacława, męczennika. Msza św. o godz. 8:00.

 6. W środę 29 września br. obchodzić będziemy święto – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

 7. W czwartek 30 września br. wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.

 8. W piątek 1 października br. wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w Garczynie, Orlu i Chrztowie od godz. 8:30 /będzie dwóch księży/. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Zapraszamy w szczególności dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii świętej i kandydatów do Bierzmowania. Msza święta o godz. 18:00. Po Mszy św. Różaniec święty.

 9. W sobotę 2 października br. wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Różaniec święty o godz. 8:00 i ok. 8:30 Msza święta w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

 10. W przyszłą niedzielę 3 października br. w XXVII Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. na godz. 12:00, na której poświęcone zostaną różańce komunijne. Prosimy dzieci, aby zabrały ze sobą swoje książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Kandydaci do Bierzmowania, którzy w święto św. Stanisława Kostki nie byli obecni na Mszy św. i tym samym nie dostarczyli prośby do Księdza Biskupa na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania mają szansę to uczynić w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:30.

 11. Październik to miesiąc naszej modlitwy różańcowej. Różaniec święty w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej, a w niedziele po jednej ze Mszy św. – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach całymi rodzinami.

 12. W sobotę 16 października br. zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt pielgrzymki /przejazd i ubezpieczenie/ wynosi 60 zł. Prosimy o rezerwowanie miejsc uiszczając przedpłatę 30 zł.

Możesz również polubić…