OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

  1. Któż z nas przynajmniej raz na jakiś czas nie chce być kimś lepszym od innych? A jednocześnie któż z nas nie chce w swym życiu naśladować Jezusa? Jednak nie da się pogodzić obu postaw. Droga Jezusa to droga pokory i uniżenia. To droga służby a nie rywalizacji z innymi. Trzeba nam uczyć się każdego dnia służby drugiemu człowiekowi a wtedy będziemy podobni do naszego Mistrza. Wzór dziecka, które Jezus stawia dziś przed nami może nas wiele nauczyć. Dziecko jest ufne, proste, szczere. Dziecko jest bezbronne. Służba dziecku, przyjęcie go jest wspaniałym czynem, gdyż jest bezinteresownym poświęceniem. Rodzic poświęcający się dla dziecka nie czeka na zapłatę. Daje, bo kocha. I właśnie taka ma być nasza postawa. Tak mamy przyjmować drugiego człowieka, szczególnie tego najbardziej potrzebującego. http://www.sluzebniczki.pl/news,przyjac_dziecko_w_imie_jezusa,1353.html#

  2. Dzisiaj zbiórka do puszki na dalszą rehabilitację Dominiki, Weroniki i Jana. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

  3. Jutro, poniedziałek 20 września br. wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei. Msza św. o godzinie 18:00.

  4. We wtorek 21 września br. święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 8:00.

  5. W czwartek 23 września br. wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00.

  6. W przyszłą niedzielę 26 września br. w XXVI Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  7. 16 października br. /jest to sobota/ planowana jest pielgrzymka małym autobusem do Lichenia / jest 27 miejsc/. Koszt pielgrzymki /przejazd i ubezpieczenie/ wynosi 60 zł. Prosimy o rezerwowanie miejsc do dzisiejszej niedzieli uiszczając przedpłatę 30 zł.

Możesz również polubić…