OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia przenosi nas w okolicę Cezarei Filipowej. Jezus pyta uczniów, za kogo Go uważają. Łatwo jest odpowiedzieć na to pytanie…także nam – współczesnym – z łatwością przychodzi powtarzać zasłyszane opinie. O wiele trudniej jest odpowiedzieć w swoim własnym imieniu…”za kogo wy Mnie uważacie”. Piotr odpowiada – za Mesjasza – to dobra odpowiedź, bo Jezus rzeczywiście jest Mesjaszem, Zbawicielem Świata… Czy my odpowiedzielibyśmy tak jak Piotr? Czy dla nas Jezus jest Mesjaszem? Zbawicielem? Jedynym Panem?”… https://www.verbumdei.com.pl/2015/09/w-drodze-pyta-uczniow-za-kogo-uwazaja.html

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki dla poszkodowanych przez wojnę w Afganistanie. Zwyczajowa zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym terminie. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2021 została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę, 12 września br. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na dalszą rehabilitację Dominiki, Weroniki i Jana. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

 3. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.

 4. Jutro, 13 września br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godzinie 18:00. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła i Różaniec Fatimski.

 5. We wtorek 14 września br. święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa ulicami Garczyna. Kandydaci do Bierzmowania są zaproszeni.

 6. W środę 15 września br. obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msza św. /poprzedzoną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/ o godz. 18:00.

 7. W czwartek 16 września br. wspomnienie Św. Korneliusza papieża i św. Cypriana biskupa, męczenników. Msza św. o godz. 18:00.

 8. W sobotę 18 września br. święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona młodzieży. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania.

 9. W przyszłą niedzielę 19 września br. w XXV Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

 10. 16 października br. /jest to sobota/ planowana jest pielgrzymka małym autobusem do Lichenia / jest 27 miejsc/. Koszt pielgrzymki /przejazd i ubezpieczenie/ wynosi 60 zł. Prosimy o rezerwowanie miejsc do przyszłej niedzieli uiszczając przedpłatę 30 zł.

 11. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 27 września br.

 

Możesz również polubić…