OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

  1. „Jezus bierze chorego na bok, wkłada palce w jego uszy, śliną dotyka mu języka i wypowiada słowo: Effatha….Otwórz się. Chory natychmiast odzyskuje zdrowie. /…/ Jezus mówi do każdego z nas Effatha…Przychodzi do nas…wyciąga nas z tłumu…bierze na bok…A potem mówi „otwórz się” do tych sfer w naszym życiu, które są zamknięte na Jego działanie. Jak wiele dziś jest osób niemych i głuchych duchowo…ich uszy zamknięte są na Ewangelię”… https://www.verbumdei.com.pl/2015/09/spojrzawszy-w-niebo-westchna-i-rzek-do.html?m=1
  2. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu tradycyjnego zakończenie z poczęstunkiem przy ognisku w Chrztowie ubiegłej niedzieli.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki na dalszą rehabilitację Izy Kuś. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj Dzień Solidarności z Afgańczykami. Modlitwą o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków i ofiarami do puszki po Mszach św. wspieramy poszkodowanych przez wojnę w Afganistanie. Środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
  5. Jutro, w poniedziałek 6 września br. rocznica /ubiegłorocznej/ I Komunii Świętej. Msza św. o godz. 17:00 i po Mszy św. spotkanie przy stole w salce w domu rekolekcyjnym.
  6. W środę 8 września br. obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. /poprzedzoną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/ o godz. 18:00. Podczas Mszy św. poświecenie ziarna siewnego i nasion. Na Nowennę i Mszę św. zapraszamy Młodzież klasy VII i VIII szkoły podstawowej i Rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele w związku z dwuletnim przygotowaniem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę 12 września br. w XXIV Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 10:30. W przyszłą niedzielę spotkanie Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej i ich Rodziców po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele. Rodziców i Dzieci zapraszamy oczywiście na Mszę św. o godz. 10:30.
  8. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna serdecznie zaprasza na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 19 września 2021 roku w Lubaniu (parafia Rekownica), rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II.

 

Możesz również polubić…