OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

 1. Czystość…Ta prawdziwa…i tylko ta rytualna. O tym dziś mówi Ewangelia. Jezus demaskuje przewrotność uczonych w Piśmie i faryzeuszy, którzy zarzucają jego uczniom łamanie tradycji… /…/ Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami? /…/ Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie/. /…/ Czcić Boga tylko wargami jest łatwo… O wiele trudniej jest nastroić swoje serce…I czcić Boga całym sobą… https://www.verbumdei.com.pl/2020/02/dlaczego-twoi-uczniowie-nie-postepuja.html
 2. Dzisiaj o godz. 12:00 po raz ostatni w tym roku Msza św. w Chrztowie. Po Mszy św. tradycyjne zakończenie z poczęstunkiem przy ognisku. O godzinie 16:00 Msza święta w kościele na rozpoczęcie Dożynek Gminnych. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji, a po Mszach świętych możemy składać ofiary do puszki na dalszą rehabilitację Izy Kuś. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.
 3. W środę 1 września br. zapraszamy wszystkich uczniów na godzinę 18:00 na Mszę św. /poprzedzoną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/ z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 4. W czwartek 2 września br. z okazji Pierwszego Czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.
 5. W piątek 3 września br. wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza św. o godzinie 18:00. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca września. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17:30.
 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Garczynie i Chrztowie w Pierwszy Czwartek i w Orlu w Pierwszy Piątek /od godziny 8:30/.
 7. W sobotę 4 września br. z okazji Pierwszej Soboty Różaniec św. o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca ok godz. 8:30.
 8. W przyszłą niedzielę 5 września br. w XXII Niedzielę Zwykłą Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
 9. W poniedziałek 6 września br. rocznica /ubiegłorocznej/ I Komunii Świętej. Msza św. o godz. 17:00 i po Mszy św. spotkanie przy stole w salce w domu rekolekcyjnym.
 10. Młodzież klasy VII i VIII szkoły podstawowej i Rodziców zapraszamy w środę 8 września br. na godz. 18:00 na Mszę św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele w związku z dwuletnim przygotowaniem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 11. W niedzielę 12 września br. spotkanie Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej i ich Rodziców po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele. Rodziców i Dzieci zapraszamy oczywiście na Mszę św. o godz. 10:30.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

Możesz również polubić…