OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2021 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i w Chrztowie o godz. 12:00. Podczas Mszy św. poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów. „W jednym z kościołów w południowej Italii, w prezbiterium znajduje się duży, piękny obraz ukazujący Wniebowzięcie Maryi. Nieznany autor tego obrazu zamiast umieścić na jego obrzeżu, jak to zwykle czynią malarze, swoje imię i nazwisko lub przynajmniej inicjały, wypisał swoją modlitwę: „Spraw, abym przyszedł tam, gdzie ty jesteś”. Wniebowzięcie Maryi otwiera nasze serce na nadzieję, że nasze życie zmierza ku niebu, że tam oczekuje nas Ona, nasza Matka i Królowa”. https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/wielbi-dusza-moja-pana-lk-139-56,65949

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki dla Dominika Cieplińskiego na rehabilitację i protezę nogi.
  3. We wtorek 17 sierpnia br. obchodzić będziemy wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Msza św. o godz. 8:00.
  4. W piątek 20 sierpnia br. wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora kościoła, patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 18:00.
  5. W sobotę 21 sierpnia br. wspomnienie św. Piusa X, papieża. Msze św. o godz. 9:00 i 10:00.
  6. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak równie do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu.
  7. Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje spotkanie dla mężczyzn w Jasnogórskim Sanktuarium 18 września 2021 r. W ciągu tygodnia poprzedzającego wydarzenie będą odbywały się warsztaty on-line dla mężczyzn. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach https://oblezenie.mezczyzni.net oraz http://mezczyzni.net/main/

Możesz również polubić…