OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

 1. Karmimy się Chlebem życia, czyli Ciałem Chrystusa, jedynie dzięki wierze. Ona ma swoje źródło w samym Bogu. Moc niebiańskiego pokarmu będzie w nas owocować wówczas, gdy zostaniemy pociągnięci przez Niego. W ten sposób zaczyna się rodzić nasza osobista więź z Jezusem i Ojcem, wyrażająca się we wzajemnym umiłowaniu. Boża miłość objawia się przez to, że Syn wydaje swoje ciało za życie świata. Jest to już zapowiedź męki i śmierci Jezusa. On, wypełniając w ten sposób wolę Ojca, oddaje ziemskie życie, abyśmy mieli życie wieczne. Ponosi śmierć, abyśmy żyli. Dar życia wiecznego staje się więc faktem dla wierzących. Przyjmując Ciało Chrystusa, karmimy się tym życiem, które już więcej nie podlega śmierci”.https://www.parafiasuchylas.pl/pl/relacje_teksty/ewangelia_i_komentarz_na.html
 2. Jutro, w poniedziałek 9 sierpnia br. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza św. o godz. 18:00.
 3. We wtorek 10 sierpnia br. uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 8:00.
 4. W środę 11 sierpnia br. wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 5. W piątek 13 sierpnia br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy świętej procesja dookoła kościoła i różaniec fatimski.
 6. W sobotę 14 sierpnia br. wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze św. o godz. 9:00 i 10:00.
 7. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszki dla Dominika Cieplińskiego na rehabilitację i protezę nogi.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów
  w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.
  508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.
 9. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia br. obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i w Chrztowie o godz. 12:00.

Możesz również polubić…