OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

  1. To pragnienie jest w każdym z nas: „abyśmy go (znak od Boga) widzieli i Tobie uwierzyli” (J 6,30). Widzę Hostię, Krzyż, słyszę i dotykam Słów Ewangelii… Kto się nie nasycił, jeśli z wiarą spojrzał i z miłością spożył Pana? Jaki chleb codzienny – oprócz siebie samego tak bliskiego – Pan może nam dać na drogę ku sobie w życiu wiecznym? Zadziwiają cuda eucharystyczne: te w historii i te ostatnie w Polsce. Ojciec nieustannie wskazuje na Chleb, Chleb wskazuje na Syna Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego – Żyjącego, a Syn zawsze bliski mówi: „Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął” (J 6,35)”. https://profeto.pl/ja-jestem-chlebem-zycia-2

  2. Dziś po południu lub jutro przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła oraz modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. W środę 4 sierpnia br. wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  4. W czwartek 5 sierpnia br. z okazji Pierwszego Czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta o godz. 18:00.
  5. W piątek 6 sierpnia br. święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00.
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8:30 w czwartek w Garczynie i Chrztowie oraz w piątek w Orlu.
  7. W sobotę 7 sierpnia br. – jest to Pierwsza Sobota – Różaniec św. o godz. 8:00 i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc poszkodowanym przez nawałnice i na pojazdy dla polskich misjonarzy /te ostatnie ofiary składane przy okazji święcenia pojazdów/. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki dla Dominika Cieplińskiego na rehabilitację i protezę nogi.

Możesz również polubić…