OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

  1. Nad Jeziorem Galilejskim Jezus naucza tłum. Jednak nie ogranicza się do duchowego aspektu. Troszczy się również o zaspokojenie potrzeb materialnych, o chleb. Jezus chce również włączyć w tę troskę uczniów. Pragnie, by zaangażowali się głębiej, by wykazali troskę o całego człowieka, również w aspekcie społecznym”. https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/szedl-za-nim-wielki-tlum-j-6-1-15,189267
  2. Dzisiejszej niedzieli przywołując wstawiennictwa św. Krzysztofa, męczennika Święcenie pojazdów po każdej Mszy świętej. Bóg zapłać za ofiarę na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. Dzisiaj w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych, a po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice. Zebrane ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli. 
  4. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszym kościele w szczególny sposób będziemy się modlić za Dziadków i za Osoby Starsze podczas Mszy św. o godz. 8:00. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
  5. Jutro, w poniedziałek 26 maja br. wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18:00.
  6. W czwartek 29 lipca br. wspomnienie św. Marty. Msza św. o godz. 1:00.
  7. W sobotę 31 lipca br. wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Msza św. o godz. 16:00.
  8. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.

Możesz również polubić…