OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

  1. Intensywność naszego życia, mnogość załatwianych spraw, wielość spotkań i rozmów, bezmiar informacji nie tylko męczy nas fizycznie i psychiczne, ale także wyjaławia wewnętrznie i duchowo. Przepracowani i przemęczeni doświadczamy wewnętrznego chaosu, nieładu i pustki. … Jedynym wyjściem z tej sytuacji może być dla nas przyjęcie zaproszenia Jezusa: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Im bardziej brakuje nam czasu i sił, tym bardziej potrzebujemy odejścia na miejsce pustynne, by móc nieco wypocząć: fizycznie, psychicznie i duchowo”. https://deon.pl/wiara/duchowosc/pojdzcie-sami-osobno-na-miejsce-pustynne,196065
  2. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Święcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 25 lipca br. po każdej Mszy świętej. Będzie można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. W czwartek 22 lipca br. święto św. Marii Magdaleny. Msza św. o godz. 18:00.
  4. W piątek 23 lipca br. święto św. Brygidy Zakonnicy, patronki Europy. Msza św. o godz. 18:00.
  5. W sobotę 24 lipca br. wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Msza św. o godz. 16:00.
  6. W niedzielę 25 lipca 2021 r. obchodzić będziemy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszym kościele w szczególny sposób będziemy się modlić za Dziadków i za Osoby Starsze podczas Mszy św. o godz. 8:00. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
  7. Przyszła niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli. 

Możesz również polubić…