OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021 r.

  1. Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch”. /Mk 6,7/. „Jezus posyła Dwunastu z misją wzywania do nawrócenia. Czy jednak byli oni na to gotowi? Czy wiedzieli co i jak mają mówić? Przecież krótko są ze swoim Mistrzem. A jednak Pan ich posyła. Daje jednak ważne, choć może zaskakujące rady – nie bierzcie nic zbędnego ze sobą, zatrzymujcie się w jednym miejscu a gdyby was nie słuchali to wychodząc strząśnijcie proch z nóg. To wszystko jednak jeszcze nie wystarczy. Jest coś o wiele ważniejszego – a mianowicie władza jaką daje im Jezus. To nie jest tak, że Jezus ich posyła i zostawia samym sobie. Nie. Jezus jest z nimi poprzez władzę nad duchami nieczystymi. Także dziś Jezus posyła nas do świata, byśmy głosili Jego Ewangelię. I może nie jednemu z nas wydaje się to zbyt trudne, wręcz niemożliwe. Trzeba nam jednak pamiętać, że kogo Jezus posyła, tego nie zostawia samemu sobie. On idzie z nami i gdy tylko pozwolimy Mu na to, będzie czynił przez nas wielkie rzeczy. Pytajmy siebie: – Jakim jestem narzędziem w ręku Boga? – Czy czuję się posłany przez Jezusa? – Jak reaguję, gdy ktoś odrzuca mnie ze względu na moją wiarę?”. http://www.sluzebniczki.pl/news,przywolal_i_rozeslal_aby,1277.html

  2. Jutro, w poniedziałek 12 lipca br. wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 18:00.
  3. We wtorek 13 lipca br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 8:00. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła i Różaniec Fatimski.
  4. W czwartek 15 lipca br. wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 18:00.
  5. W piątek 16 lipca br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msza św. o godz. 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę 18 lipca br. rozpoczniemy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Święcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 25 lipca br. po każdej Mszy świętej.
  7. W niedzielę 25 lipca 2021 r. obchodzić będziemy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia prosi o odprawienie w każdej parafii czy też innej wspólnocie kościelnej specjalnej Mszy św. z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych; uczczenie pamięci osób starszych z danej parafii, które odeszły na skutek epidemii Covid-19 oraz poproszenie młodych ludzi o odwiedzenie swoich babć i dziadków, a szczególnie samotnych osób starszych, aby przekazać im przesłanie Ojca Świętego. W naszym kościele w szczególny sposób będziemy się modlić za Dziadków i za Osoby Starsze podczas Mszy św. o godz. 8:00. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.

Możesz również polubić…