OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021 r.

  1. Dziś w Ewangelii Jezus przybywa do rodzinnego miasta. W szabat zaczyna nauczać. Wywołuje do zdziwienie wśród mieszkańców. Pytają: Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce. Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry? Cóż za ironia losu… W każdym mieście i wiosce tłumy czekają na Jezusa…Pragną by ich nauczał, by uzdrawiał ich chorych i wypędzał złe duchy…Kiedy Jezus przychodzi w rodzinne strony, nikt nie cieszy się na Jego widok. Jest tylko zdziwienie…Postawa ta bierze się z zamknięcia na Bożą Rzeczywistość… Oni widzą w Jezusie tylko swojego sąsiada. Człowieka, który dorastał wśród nich. W Ewangelii czytamy dalej: I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał. Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, bo do cudu potrzebna jest wiara…Jeżeli nie wierzysz, że Jezus może Ci pomóc….nie pomoże Ci…i to nie dlatego, że nie może…że nie jest w stanie…ale dlatego, że to TY się na cud zamykasz…Jeżeli widzisz w Jezusie jedynie postać z historii…daleką…mityczną…To ON nic nie zmieni. Jeżeli zaś Jezus jest Twoim Panem…Jest Ci bliski…wtedy możesz prosić GO o wszystko…a to się spełni. https://www.verbumdei.com.pl/2018/07/tylko-w-swojej-ojczyznie-wsrod-swoich.html

  2. Wczoraj odbył się w naszej parafii VI Festiwal Piosenki Religijnej „U Matki Bożej Garczyńskiej”. Rozpoczął się Mszą św. o godz. 16:00. Następnie odbył się koncert zespołów, scholii i solistów, w sumie dziewięciu wykonawców. Festiwal zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem przy domu rekolekcyjnym. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wykonawcom i słuchającym uczestnikom festiwalu.
  3. We wtorek 6 lipca br. wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Msza św. o godz. 8:00.
  4. W czwartek 8 lipca br. wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00.
  5. Od dzisiejszej niedzieli są odprawiane Msze święte na wolnym powietrzu w Chrztowie o godz. 12:00.

Możesz również polubić…