OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Pierwsze słowa fragmentu dzisiejszej ewangelii to: „Jezus mówił do tłumów: ‘Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie…’”. (Mk 4, 26) „…kiedy roślina wyrasta z nasienia, zawsze są etapy: źdźbło, kłos… pełne ziarno w kłosie… tak jest i w naszym życiu… z zasadzonego w naszym sercu nasienia wiary nie od razu wyrasta piękna roślina…potrzeba czasu…i pokonania pewnych etapów… Często denerwujemy się, że nie widać od razu w naszym życiu rozwoju duchowego…ale niesłusznie… bo przecież nie da się przeskoczyć od razu z ziarna do kłosa… albo z ziarna do wielkiego drzewa… najpierw trzeba być małym krzaczkiem… by potem stać się wielkim drzewem”. https://www.verbumdei.com.pl/2015/06/z-krolestwem-bozym-dzieje-sie-tak-jak.html
Dzisiaj 13 czerwca – przeżywamy kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 8:00 Procesja Fatimska dookoła kościoła i Różaniec Fatimski.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej i ich rodziców w kościele.
Jutro, w poniedziałek 14 czerwca br. wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 18:00.
W czwartek 18 czerwca br. wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Msza św. o godz. 18:00.
W czerwcu Nabożeństwa Czerwcowe w kościele po Mszach świętych w dni powszednie i po jednej ze Mszy świętych w niedziele. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 10:30. Prosimy również o odprawianie Nabożeństw Czerwcowych całymi rodzinami w swych domach.

Możesz również polubić…