OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

  1. Ostatnie słowa fragmentu dzisiejszej ewangelii to: „Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką” (Mk 3, 35) „Nie chodzi /…/ o dokonywanie wielkich dzieł, aby móc przyznać sobie prawo do noszenia tytułu ‘wykonawcy woli Bożej’, ale o autentyczne życie wiarą i pełne zaangażowanie w to, co przynosi nam obecna chwila. Jeśli pełnię dobro, to mogę być pewny, że w tym właśnie jest ukryta logika Bożego działania i odpowiadam na zaproszenie do wypełniania Jego woli. Każdy gest dobroci to czynienie tego czego chce Bóg”. http://www.sluzebniczki.pl/news,w_rodzinie_jezusa,322.html
  2. Bóg zapłać za udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i ustrojenie ulicy i domów. Bóg zapłać za poniesienie w procesji sztandaru, obrazu i baldachimu. Dziewczynkom Bóg zapłać za sypanie kwiatków, a ministrantom i lektorom za Służbę Bożą podczas procesji. Bóg zapłać za przygotowanie i prowadzenie dziewczynek sypiących kwiatki. Bardzo prosimy o udział w procesjach Eucharystycznych dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała.
  3. We wtorek 8 czerwca br. wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Msza św. o godz. 8:00.
  4. W czwartek 10 czerwca br. na zakończenie oktawy Bożego Ciała po procesji Eucharystycznej poświęcenie wianków.
  5. W piątek 11 czerwca br. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18:00.
  6. W sobotę 12 czerwca br. wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 9:00.
  7. W czerwcu Nabożeństwa Czerwcowe w kościele po Mszach świętych w dni powszednie i po jednej ze Mszy świętych w niedziele. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 10:30. Prosimy również o odprawianie Nabożeństw Czerwcowych całymi rodzinami w swych domach.
  8. Przyszła niedziela to XI Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. /Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 10:30/. Przyszła niedziela przypada na 13 dzień miesiąca czerwca. To kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 8:00 precesja dookoła kościoła i Różaniec Fatimski.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców w kościele.

Możesz również polubić…