OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

„W dniu Pięćdziesiątnicy wypełniła się Boża obietnica wylania Ducha na wszelkie ciało. Będzie tak aż do przyjścia dnia Pańskiego, wielkiego i wspaniałego. Wybawienie obejmie tych, którzy narodzili się z Ducha i zostali napełnieni Duchem. Bóg, napełniając nas swym Duchem, stworzył nas na nowo – do życia w niebie. Żyjemy teraz jako ci, którzy już posiadają pierwsze dary Ducha. Duch przychodzi z pomocą naszej słabości i przyczynia się za nami w błaganiach wyrażonych nowymi językami. Duch zawsze przyczynia się za nami zgodnie z wolą Bożą. Każdy, kto jest spragniony Boga, a wierzy w Jezusa, może przyjść do Pana i otrzyma Ducha Świętego, który jak rzeki wody żywej popłynie z jego wnętrza”. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2021/20210523.html
Jutro Drugie Święto Zielonych Świątek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.
W najbliższą środę 26 maja br. po Mszy świętej Zbiórka ministrantów i lektorów. Ministrantów i lektorów zapraszamy na Nowennę i Mszę świętą. W środę obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.
W czwartek 27 maja br. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 18:00 i 19:00.
W sobotę 29 maja br. wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Msze św. o godz. 8:00 i 9:00. Od godz. 10:00 pierwsza spowiedź dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Po spowiedzi spotkanie dzieci i rodziców w kościele.
Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. /Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 12:00/. Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy czas naszej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
W maju Nabożeństwa Majowe w kościele po Mszach świętych w dni powszednie i po jednej ze Mszy świętych w niedziele. Prosimy o odprawianie Nabożeństw Majowych przy krzyżach w Orlu i w Chrztowie przy zachowaniu dystansu 1,5m jednej osoby od drugiej. Prosimy również o odprawianie Nabożeństw Majowych całymi rodzinami w swych domach.
Zgodnie z ustawą rządową od dnia 4 maja br. w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 25 osób /nie licząc posługujących/ Zachowujemy od siebie odstęp 1,5 m i zakrywamy usta i nos.
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach 11-13 czerwca br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Skwierawy – Lipusz – Borsk – Wojtal. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 lat. Uczestnicy zobowiązani są zabrać ze sobą suchy prowiant, śpiwór, karimatę oraz namiot. Koszt spływu wynosi: 80 zł. Formularz zgłoszenia, szczegółowe informacje oraz druk zgody od rodziców dla osób niepełnoletnich dostępne na stronie internetowej https://priest.pl/). Zgłoszenia możliwe do 7 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Możesz również polubić…