OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 2 maja 2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Piątą Niedziela Wielkanocną. Msze święte o godzinie 8:00, 10:30 i 12:00.
  „Jezus mówiąc przypowieść o krzewie winnym, pokazuje sugestywny obraz relacji, jaka powinna łączyć nas – jako Jego uczniów…z Nim – naszym Nauczycielem. Jezus jest krzewem winnym – my latoroślami. To dzięki Niemu czerpiemy siłę do wzrostu, wypuszczania listków…a potem przynoszenia owoców. Każda złamana gałązka…każdy liść, który spada na ziemię – prędzej czy później więdnie…bo odłączył się od  krzewu…tak będzie i z nami…jeżeli odłączymy się od Chrystusa i Jego życiodajnego Słowa – zwiędniemy. Proste porównanie ze światem przyrody, ale dające do myślenia i wskazujące kierunek, w jakim mamy zmierzać….” https://www.verbumdei.com.pl/2015/05/ja-jestem-prawdziwym-krzewem-winnym.html

 2. Jutro 3 maja br. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godz. 8:00 i o 10:30. /Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10:30/.
 3. W maju Nabożeństwa Majowe w kościele po Mszach świętych w dni powszednie i po jednej ze Mszy świętych w niedziele i święta. Przy krzyżach w Orlu i w Chrztowie prosimy na razie nie odprawiać Nabożeństw Majowych, gdyż według obecnych przepisów w zgromadzeniach na zewnątrz może uczestniczyć tylko pięć osób. Prosimy o odprawianie Nabożeństw Majowych całymi rodzinami w swych domach. Jeżeli obostrzenia złagodnieją to wówczas będziemy prosić o odprawianie Nabożeństw Majowych przy krzyżach w Orlu i Chrztowie.
 4. We wtorek 4 maja br. wspomnienie św. Floriana męczennika. Msza św. o godz. 8:00.
 5. W czwartek 5 maja br. z okazji Pierwszego Czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. ze święta świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
 6. W piątek z okazji Pierwszego Piątku odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.
 7. W sobotę 8 maja br. uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 9:00.
 8. Przyszła niedziela to VI Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. /Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 12:00/.
 9. Zgodnie z ustawą rządową od dnia 4 maja br. w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 25 osób /nie licząc posługujących/ Zachowujemy od siebie odstęp 1,5 m i zakrywamy usta i nos.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w  pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia 2021 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń.
 11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbywać się będą od 21 do 23 maja 2021 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać
  za pomocą formularza zamieszczonego na stronie
  www.seminariumpelplin.pl lub drogą mailową: seminarium@diecezja-pelplin.pl

Możesz również polubić…