OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 25 kwietnia 2021 r.

Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 procesja dookoła kościoła z błogosławieństwem pól i z modlitwą o urodzaje. „Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża”. https://liturgia.wiara.pl/doc/1141521.IV-Niedziela-Wielkanocna
W czwartek 29 kwietnia br. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i patronki Europy. Msza św. o godz. 18:00.
W sobotę 1 maja br. wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Jest to również pierwsza sobota miesiąca maja. Różaniec święty o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca o godz. 8:30.
W maju będą sprawowane Nabożeństwa Majowe w kościele po Mszach świętych w dni powszednie i po jednej ze Mszy świętych w niedziele i święta. Przy krzyżach w Orlu i w Chrztowie prosimy na razie nie odprawiać Nabożeństw Majowych, gdyż według obecnych przepisów w zgromadzeniach na zewnątrz może uczestniczyć tylko pięć osób. Prosimy o odprawianie Nabożeństw Majowych całymi rodzinami w swych domach. Jeżeli obostrzenia złagodnieją to wówczas będziemy prosić o odprawianie Nabożeństw Majowych przy krzyżach w Orlu i Chrztowie.
Przyszła niedziela to V Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Przypominamy, że zgodnie z ustawą rządową w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 19 osób /nie licząc posługujących/ Zachowujemy od siebie odstęp 1,5 m i zakrywamy usta i nos.

Możesz również polubić…