OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

W fragmencie dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy opis sceny wyrzucenia przekupniów ze świątyni. Następnie Pan Jezus w dyskusji z Żydami powiedział: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”/J 2,19/. W ten sposób mówiąc o świątyni swego ciała zapowiedział swoją mękę śmierć i zmartwychwstanie.
Jutro, w poniedziałek 8 marca br. obchodzić będziemy 549 rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Msza św. o godz. 17:00. Jest to również Dzień Kobiet. Wszystkim Parafiankom składamy życzenia Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Garczyńskiej i zdrowia z okazji Dnia Kobiet.
W piątek 12 marca br. o godz. 16:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 17:00.
W przyszłą niedzielę 14 marca br. IV Niedziela Wielkiego Postu /Niedziela Laetare/. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00.
W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa. W dniach od 10 do 18 marca 2021 r. po każdej Mszy Świętej nowenna do św. Józefa. W niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy rodziny naszej parafii opiece św. Józefa. Zaś od 24 marca do 8 grudnia 2021 w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
Do 22 marca br. można składać na podwórku przy plebanii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka zużytego sprzętu jest organizowana w całej naszej diecezji przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO” i Firmę Green Office Ecologic, które wspierają misje w najbiedniejszych krajach świata.
Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 20 marca i 17 kwietnia 2021 r., w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum to szkoła dla młodzieży męskiej i żeńskiej z męskim internatem. W tym roku obchodzi ona 185-lecie swojego istnienia. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i kształtuje ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.

 

 

Możesz również polubić…