OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – 24 stycznia 2021 r.

  1. Przemija postać tego świata i przeminie na zawsze. Niebo i ziemia przeminą, jedynie słowa Pana nie przeminą. Możemy żyć światem, używać go, albo trwać w Słowie Bożym, które trwa na wieki. Nie można służyć Bogu i światu. Mamy przykazane przemieniać się w myśleniu, abyśmy umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe Panu i doskonałe. Mamy szukać najpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a reszta będzie nam dodana. Czas jest krótki i wkrótce wszystko przeminie, ale kto czyni wolę Bożą, ten trwa na wieki. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania

  2. Dzisiaj Dzień solidarności z Chorwacją – po Mszach św. zbiórka do puszki na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele i za te złożone ubiegłej niedzieli na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

  3. Jutro, w poniedziałek 25 stycznia br. święto Nawrócenie Św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Msza św. o godz.17:00.

  4. We wtorek 26 stycznia br. wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Msza św. o godz. 8:00.

  5. W czwartek 28 stycznia br. wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 17:00.

  6. W przyszłą niedzielę 31 stycznia br. IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  7. Kolędy w naszej parafii odbyły się w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa i zakończyły się w ostatni czwartek. Bóg zapłać za miłą atmosferę podczas kolęd i za złożone ofiary.

  8. 2 lutego br. w poniedziałek w przyszłym tygodniu Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu sprawowane będą dwie Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic – o godz. 16:00 dla Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej i ich Rodziców i o godz. 17:00 w intencji Rodziny Żywego Różańca.

 

Możesz również polubić…