OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

Bóg powołał nas do świętości przez Ducha, który uświęca. Ciało jest dla Pana. Ciało jest świątynią Ducha Świętego. Bóg, który wskrzesił Pana, tą samą mocą wskrzesi nasze ciała w dniu ostatecznym. Wielką ceną zostaliśmy nabyci – drogocenną krwią Chrystusa, abyśmy również w ciele naszym chwalili i wysławiali Boga. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W przyszłą niedzielę Dzień solidarności z Chorwacją – zbiórka do puszki na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.
We wtorek 19 stycznia br. wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Msza św. o godz. 8:00.
W czwartek 21 stycznia br. wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Msza św. o godz. 8:00.
W przyszłą niedzielę 24 stycznia br. III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Kolędy w naszej parafii odbywają się w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa. Chodzi tylko sam ksiądz w maseczce i tylko do tych rodzin, które nie obawiają się zarażenia. A zatem odwołane są wszelkie poczęstunki oraz przywożenie i odwożenie księdza. Nie przyjęcie kolędy nie jest odnotowywane w kartotece parafialnej. Bóg zapłać za miłą atmosferę podczas kolęd i za składane ofiary. Kolędy kończą się w najbliższy czwartek 21 stycznia br.

Możesz również polubić…