OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

  1. Jezus rzekł: Jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Rzekł również: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Wszyscy, którzy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa – zostali zanurzeni w Jego śmierć, razem z Nim pogrzebani i wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. Jako odrodzeni przez wiarę i chrzest – umarliśmy dla grzechu, a żyjemy dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Apostoł Piotr napisał: Nawróćcie się i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania

  2. Z serca Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę w Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego na misje katolickie na świecie.

  3. W przyszłą niedzielę 17 stycznia br. II Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  4. Kolędy w naszej parafii odbywają się w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa. Chodzi tylko sam ksiądz w maseczce i tylko do tych rodzin, które nie obawiają się zarażenia. A zatem odwołane są wszelkie poczęstunki oraz przywożenie i odwożenie księdza. Nie przyjęcie kolędy nie jest odnotowywane w kartotece parafialnej. Bóg zapłać za miłą atmosferę podczas kolęd i za składane ofiary.

  5. Msze święte wieczorne w naszym kościele w czasie kolęd sprawowane są o godz. 18:00.

 

Możesz również polubić…