OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Dla Boga nie ma nic niemożliwego. On jest Panem nad wszystkim. Jego łaska jest ugruntowana na wieki, a Jego wierność trwa przez wszystkie pokolenia. Jesteśmy w Chrystusie, ponieważ Ojciec w niebie ma moc utwierdzić nas zgodnie z Ewangelią, zgodnie z objawioną tajemnicą, obwieszczoną narodom, aby skłonić je do posłuszeństwa wierze, tak iż Bóg, który jedynie jest mądry, odbierze chwałę przez zbawienie wielu w Chrystusie Jezusie. Syn Boży przyszedł na świat, aby panować nad ludem Bożym, a Jego panowaniu nie będzie końca. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. Roratnią w środę na godz. 16:00. Dzieci proszone są o przyniesienie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w zbiorowych intencjach nowenny o godz. 17:00.
W czwartek 24 grudnia br. Wigilia Bożego Narodzenia. Wigilijna Msza św. dla dzieci o godz. 16:00 i Pasterka o godzinie 24:00.
W piątek 25 grudnia br. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
W sobotę 26 grudnia br. Drugie Święto Bożego Narodzenia, św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Zbiórka do puszki na szkolnictwo katolickie diecezji pelplińskiej i na Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II.
W przyszłą niedzielę 27 grudnia br. obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Można nabywać świece Caritasu na nasze wigilijne stoły w cenie – duża 15 zł i mała 8 zł.
Opłatki wigilijne, jak co roku znajdziemy na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które są przeznaczone na naszą parafię.
Dzisiaj zbiórka do puszki na kwiaty do żłóbka. Z serca Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary w naszym kościele.
Strojenie kościoła przed Bożym Narodzeniem w środę 23 grudnia br. od godziny 9:00. Bardzo prosimy o pomoc w strojeniu kościoła.
Kolędy w naszej parafii najprawdopodobniej odbędą się w styczniu 2021 roku w nieco zmienionej formie ze względu na epidemię. Będzie chodził tylko sam ksiądz w maseczce i tylko do tych rodzin, które nie będą obawiały się zarażenia. A zatem odwołane są wszelkie poczęstunki oraz przywożenie i odwożenie księdza. Plan kolęd zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Możesz również polubić…