OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

Słowo Boże zachęca: Raduj się zawsze w Panu! Dlaczego się weselę w Panu i dusza moja raduje się w Bogu moim? Bo przyodział mnie w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości! Dlatego raduj się duszo, w Bogu, Zbawcy moim, gdyż wielkie rzeczy uczynił w łaskawości swojej! Zawsze się raduj, bo Baranek Boży zgładził grzech świata i każdy, kto w Niego wierzy, nie zginie, ale napełniony jest uniewinnieniem Bożym i sam Bóg pokoju uświęca go całego na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa! Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania

Dzisiaj III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela Gaudete – Niedziela Radości. Mszę św. sprawuje się w ornacie koloru różowego. Ma to oznaczać radość z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa i daru odkupienia, radość ze zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. Roratnią w środę na godz. 16:00. Dzieci proszone są o przynoszenie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w zbiorowych intencjach nowenny o godz. 17:00.
W przyszłą niedzielę 20 grudnia br. – IV Niedziela Adwentu Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Można nabywać świece Caritasu na nasze wigilijne stoły w cenie – duża 15 zł i mała 8 zł.
Opłatki wigilijne, jak co roku znajdziemy na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które są przeznaczone na naszą parafię.
Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na rzecz Stolicy Apostolskiej podczas kolekty, jak również do puszki po Mszach św. jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj Kolekta inwestycyjna. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kwiaty do żłóbka. Z serca Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary w naszym kościele.
Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”.
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zaproponował inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”.  Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do gestu m.in. św. Jana Pawła II, który 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób w Pałacu Apostolskim wyraził swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

Możesz również polubić…