OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

Jest nam dana Ewangelia o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym – Ewangelia łaski i zbawienia. Ojciec dał Syna, abyśmy nawrócili się i wierzyli w Ewangelię, bez której nie ma ocalenia. Kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie należy do Pana. Każdy, kto wierzy w Chrystusa, będzie zbawiony i usprawiedliwiony, będzie ochrzczony Duchem Świętym i ogniem. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna – na ogrzewanie naszego kościoła. W kolejne dwie niedziele /III i IV Niedzielę Adwentu/ zbiórka do puszki na kwiaty do żłóbka. Z serca Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary w naszym kościele.
Jutro wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 17:00.
We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Msze św. Roratnie w każdą środę Adwentu na godz. 16:00. Dzieci proszone są o przynoszenie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msze św. w zbiorowych intencjach nowenny będą sprawowane o godz. 17:00.
W przyszłą niedzielę 13 grudnia br. III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Można nabywać świece Caritasu na nasze wigilijne stoły w cenie – duża 15 zł i mała 8 zł.
Opłatki wigilijne, jak co roku znajdziemy na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które są przeznaczone na naszą parafię.

Możesz również polubić…