OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

  1. Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie, dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie… Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem, ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego… Pan przyjdzie, Pan nadchodzi, Jego przyjście jest pewne, Jego przyjście będzie nagłe i potężne… Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie! Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu i zabiegają o Jego sprawy. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania

  2. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy okres naszego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana w Boże Narodzenie, oraz przy końcu czasów. Jest to również pierwszy dzień i pierwsza niedziela nowego roku kościelnego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  3. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Msze św. Roratnie w każdą środę Adwentu na godz. 16:00. Dzieci proszone są o przynoszenie lampionów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msze św. w zbiorowych intencjach nowenny będą sprawowane o godz. 17:00.

  4. W czwartek 3 grudnia br. wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jet to również Pierwszy Czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Msza św. o godz. 17:00.

  5. W piątek 4 grudnia br. z okazji Pierwszego Piątku odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Msza św. o godz. 17:00.

  6. W sobotę 5 grudnia br. z okazji Pierwszej Soboty Różaniec święty o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca o godz. 8:30.

  7. W przyszłą niedzielę 6 grudnia br. II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  8. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się pod hasłem „Życiowe rekolekcje”.  Nauki będą publikowane w terminie 29 listopada – 2 grudnia na stronach internetowych: nacalyswiat.pldiecezjapelplin.pl  i  radioglos.pl oraz na kanale YouTube „Na cały Świat”.

  9. Można nabywać świece Caritasu na nasze wigilijne stoły w cenie – duża 15 zł i mała 8 zł.

  10. Opłatki wigilijne, jak co roku znajdziemy na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki, które są przeznaczone na naszą parafię.

 

Możesz również polubić…