OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

Pan mówi: Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tych potrzebujących – Mnieście uczynili. Pan oczekuje, że będziemy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował. Wiara działa przez miłość, a miłość nie ustaje w czynieniu dobra. Bez czynnej miłości bliźniego oddalamy się od Chrystusa… On ostrzega, że ci, którzy przeszli przez życie w twardym egoizmie, pójdą na wieczną karę… Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiejszej niedzieli obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Dzisiaj dzień modlitw w intencji organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne, religijne zespoły muzyczne i schole.
We wtorek 24 listopada br. wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu. Msza św. o godz. 8:00.
W najbliższą sobotę będziemy obchodzić nasz doroczny odpust parafialny św. Andrzeja Apostoła. Msze św. odpustowe o godz. 8:00 i 17:00 /Suma/.
W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.
Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Wydział Teologiczny UMK w Toruniu oraz Kuria Diecezjalna Pelplińska serdecznie zapraszają do udziału w szóstej edycji Areopagu Pelplińskiego pt. „Zaangażowanie duchowieństwa w kształtowanie kaszubsko – pomorskiego ruchu regionalnego: dawniej i dziś”. Konferencja rozpocznie się w sobotę, 21 listopada 2020 r., o godz. 9.30. Z uwagi na sytuację epidemiczną będzie transmitowana online na kanale YouTube Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
W całej Polsce trwa Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika.

Możesz również polubić…