OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r.

Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. Wtedy na bezbożnych spadnie nagła zagłada. Kto wierzy, nie zginie, ponieważ nie jest w ciemności i ten dzień nie zaskoczy go jak złodziej. W Chrystusie jesteśmy sprawiedliwością Bożą, synami dnia i światłości – nie mamy nic wspólnego z nocą i ciemnością… Bez ustanku się modlimy, czuwamy, trwamy w trzeźwości i wstrzemięźliwości. Nie lekceważymy Słowa Pańskiego. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki na cel pomocy Kościołowi w potrzebie w Republice Środkowoafrykańskiej. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.
We wtorek 17 listopada br. wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza św. o godz. 8:00.
W środę 18 listopada br. wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
W piątek 20 listopada br. wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Msza św. o godz. 17:00.
W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii o godz. 8:00.
W przyszłą niedzielę – w XXXIV Niedzielę Zwykłą obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Możesz również polubić…