OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020 r.

Bóg pokoju jest z tymi, którzy czynią to, czego się nauczyli, przejęli, usłyszeli i zobaczyli u uczniów Pańskich, od których doszła do nich Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Uczeń Jezusa to ten, kto zachowuje Jego naukę, kto spełnia wolę Ojca, który jest w niebie – kto myśli i bierze pod rozwagę oraz czyni i wykonuje wszystko, co jest dobre, co jest Bogu przyjemne i co doskonałe. Uczeń Jezusa to słuchacz i wykonawca Słowa, tylko taki cieszy się pokojem Bożym, który przewyższa wszelki umysł i strzeże jego serce i myśli w Chrystusie Jezusie. Usprawiedliwieni z wiary, mamy pokój z Bogiem i o nic już się nie martwimy i nie troszczymy, ponieważ Ojciec wie, czego potrzebujemy i daje nam wszystko w obfitości i bez wymawiania, bo jest Dobry. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj „Niedziela św. Franciszka”. Wydarzenie to stanowi część projektu Papieskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, którego celem jest upowszechnianie nauczania Ojca Świętego Franciszka, zawartego w encyklice „Laudato si”.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele krótkie spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców. Pobłogosławione zostaną Różańce święte dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
Jutro, w poniedziałek 5 października br. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Msza św. o godz. 17:00.
W środę, 7 października. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
Na godzinę 16:30 w tę środę /jak też we wszystkie pozostałe środy miesiąca października/ zapraszamy wszystkie dzieci na Nabożeństwo Różańcowe. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci klas I, II i III i ich rodziców, gdyż te dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. /od tego roku przygotowanie rozpoczyna się już w klasie I/.
W czwartek 1 października br. wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również Pierwszy Czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.
Miesiąc październik jest miesiącem modlitwy Różańcowej. Różaniec św. w niedziele po jednej ze Mszy św. a w dni powszednie po Mszy św. Dzisiaj Różaniec święty po Mszy św. o godz. 8:00 w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.
W sobotę 10 października br. Msza św. o godz. 10:00.
W przyszłą niedzielę 11 października 2020 r. Dzień Papieski. Po Mszach świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zbiórce przykościelnej towarzyszyć będzie akcja SMS-owa. Posiadacze telefonów komórkowych będą mogli wysłać SMS o treści „STYPENDIA” na numer 74265 i wesprzeć w ten sposób fundusz stypendialny Fundacji.

Możesz również polubić…