OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

Chrystus przyjął postać sługi… On przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz żeby służyć i oddać życie za wszystkich. Chrystus był posłuszny Ojcu zawsze i we wszystkim aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Wypełniamy wolę Ojca przez posłuszeństwo wierze, żyjąc prawdą Chrystusową – bo prawda jest w Chrystusie – jako że On przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, która zbawia i wyzwala na wieki, czyniąc nas prawdziwie wolnymi synami Bożymi, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa, zrodzonymi z Ducha i prowadzonymi przez Ducha. Prawdziwe posłuszeństwo to słuchanie Słowa i życie nim. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele krótkie spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców. Dzisiaj pobłogosławione zostaną książeczki do nabożeństwa, a w przyszłą niedzielę Różańce święte dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. W związku z powyższym biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Prezydium KEP zwraca się z prośbą o przeprowadzenie dzisiejszej niedzieli przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej, po każdej Mszy Świętej. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców.
Jutro, w poniedziałek 28 września br. wspomnienie św. Wacława męczennika Msza św. o godz. 18:00.
We wtorek 29 września br. święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza święta o godz. 8:00.
W środę, 30 września br. wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
W czwartek 1 października br. wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również Pierwszy Czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.
Miesiąc październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Różaniec św. w niedziele po jednej ze Mszy św. a w dni powszednie po Mszy św. Od 1 października wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17:00.
W piątek 2 października br. wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30.
W sobotę 3 października br. z okazji Pierwszej Soboty Różaniec św. o godz. 8:00 i o 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.
W przyszłą niedzielę 4 października 2020 r. będzie miała miejsce inicjatywa „Niedziela św. Franciszka”. Wydarzenie to stanowi część projektu Papieskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, którego celem jest upowszechnianie nauczania Ojca Świętego Franciszka, zawartego w encyklice „Laudato si”. Udział w obchodach może odbywać się poprzez modlitwę oraz zapoznanie się z programem „Zielone Parafie” na stronie www.zieloneparafie.pl

Możesz również polubić…