OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

Przychodzimy do Chrystusa, aby mieć życie. Dla nas bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk. Chrystus przyszedł, abyśmy przez wiarę w Niego mogli narodzić się z Boga i nie umrzeć na wieki. Każdy, kto wierzy w Chrystusa, ma życie wieczne i nie stanie przed sądem, bo przeszedł ze śmierci do życia. Chrystus wzywa nas do nawrócenia i wiary w Ewangelię, abyśmy nie zginęli, ale stali się nowym stworzeniem i mogli wejść do Królestwa Bożego. Mamy szukać Pana, wzywać Go, porzucić drogę bezbożności i nawrócić się do Pana, otrzymać Jego przebaczenie i żyć dla Boga. Drogi Boże to nie drogi świata i myśli Boże to nie myśli świata. Pan powiedział: Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców.
Jutro, 21 września br. święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty Msza św. o godz. 18:00.
We wtorek 22 września br. Msza święta wyjątkowo o godz. 18:00.
W środę, 23 września br. wspomnienie św. O. Pio Prezbitera. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
Dnia 4 października 2020 r. będzie miała miejsce inicjatywa „Niedziela św. Franciszka”. Wydarzenie to stanowi część projektu Papieskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, którego celem jest upowszechnianie nauczania Ojca Świętego Franciszka, zawartego w encyklice „Laudato si”. Udział w obchodach może odbywać się poprzez modlitwę oraz zapoznanie się z programem „Zielone Parafie” na stronie www.zieloneparafie.pl.

 

 

 

 

Możesz również polubić…