OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

Jezus uczy o potrzebie i konieczności bezustannego przebaczania. Serce ucznia Jezusa musi być wolne od urazy, złości, gniewu, odwetu, zawziętości, nieprzebaczenia. Ojciec nam wszystko przebaczył, odpuścił i darował w Chrystusie. Jeżeli więc w życiu i w śmierci należymy do Pana, to posłuszni Jego nakazowi, przebaczamy wszystkim wszystko, zawsze i bez zastrzeżeń. Przebaczamy z serca swemu bratu, bo jeśli nie z serca, to jest to bez wartości przed Bogiem. Brak ducha przebaczenia to brak dojrzałości chrześcijańskiej. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. za tegoroczne plony.
Dzisiaj Słowo Boże głosi w naszej parafii Ks. Dziekan. Po Mszach św. można nabyć cegiełkę na remont kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Skarszewach w postaci płyty CD z pieśniami ku czci Najświętszej Maryi Panny.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców
Jutro, 14 września br. święto Podwyższenia Krzyża św. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17:30 i o godz. 18:00 Msza św.
We wtorek 15 września br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msza św. o godz. 8:00.
W środę, 16 września br. wspomnienie Świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
W piątek 18 września br. święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona młodzieży. Msze św. o godz. 17:00 i 18:00.

Możesz również polubić…