OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

Ewangelia Boża objawia, że Chrystus jest kresem prawa. W Chrystusie stare prawo umarło, a nastało nowe prawo miłości. Miłowanie się wzajemne – tak jak umiłował nas Chrystus – jest doskonałym wypełnieniem prawa. Miłość nie ma nic wspólnego ze złem, nigdy nie wyrządza zła. Miłość Chrystusa rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. To dzięki tej miłości, zachowujemy jedność i zgodę, tak iż niczego nie odmawia nam Ojciec – bo wtedy Chrystus jest pośród nas. Marek Ristau, http://mateusz.pl/czytania
Dzisiaj o godz. 12:00 uroczysta Msza św. Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci Pierwszokumunijne na Msze św. Białego Tygodnia w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18:00.
We wtorek 8 września br. święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Msza św. o godz. 8:00.
W sobotę 12 września br. wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca o godz. 8:00.
W przyszłą niedzielę 13 września br. o godz. 12:00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. za tegoroczne plony. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Ks. Dziekan. Wygłosi Słowo Boże. Będzie można nabyć cegiełkę na remont kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Skarszewach w postaci płyty CD z pieśniami ku czci Najświętszej Maryi Panny.
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza kandydatów, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń.

Możesz również polubić…