OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

Nikt nie może przyjść do Chrystusa, jeśli nie jest mu to dane od Ojca. Nikt nie zobaczy w Jezusie z Nazaretu – Mesjasza, Syna Boga Żywego, jeśli nie objawi mu tego Ojciec, który Go posłał. Wiara w Jezusa Chrystusa jest łaską Ojca, który pociąga do Chrystusa kogo chce, kiedy chce i jak chce. Ciało i krew są bezsilne, tylko Ojciec objawia Jezusa Mesjasza. Wszystko jest łaską, wszystko jest od Ojca. Marek Ristauhttp://mateusz.pl/czytania
Jutro, w poniedziałek 24 sierpnia br. obchodzić będziemy święto św. Bartłomieja Apostoła. Msza św. o godz. 18:00.
W środę 26 sierpnia br. obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18:00.
W czwartek 27 sierpnia br. wspomnienie św. Moniki. Msza św. o godz. 18:00.
W piątek 28 sierpnia br. wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.
W sobotę 29 sierpnia br. będziemy obchodzić wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza św. o 8:00.
W tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie będzie dożynek parafialnych. Jednakże w niedzielę 13 września br. o godz. 12:00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. za tegoroczne plony.
Od poniedziałku 31 sierpnia br. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. do kościoła na próby na godz. 15:30.
Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 5 września w Pelplinie, w godzinach 11.00 – 19.30 (pierwsze spotkanie miało miejsce w Pelplinie na zakończenie roku szkolonego 20 czerwca 2020 r.).
28 sierpnia br. wchodzi do kin film „Zieja” o kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku i naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego oraz współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL.

Możesz również polubić…