OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

W życiu wierzącego nie ma miejsca na strach i zwątpienie. Bóg czuwa nad nim. Opatrzność Boża jest absolutnie niezawodna. Bóg tym, którzy mu ufają, wszystko obraca na korzyść. Każda próba jest okazją do poczytywania sobie tego za najwyższą radość. Bóg wkracza w nasze życie jak chce. Przychodzi do Eliasza w szmerze łagodnego powiewu. Przychodzi do uczniów, krocząc po jeziorze podczas burzy. On jest zawsze z nami, zawsze przy nas, jakkolwiek to wygląda. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania
Bóg zapłać za ofiary składane na naszą parafię, które obecnie w większości przeznaczone są na kostkę na cmentarzu przy lesie. Bóg zapłać Parafianom za dotychczasowe prace na cmentarzu przy układaniu kostki.
Jutro, w poniedziałek 10 sierpnia br. uroczystość św. Wawrzyńca diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 18:00.
We wtorek 11 sierpnia br. wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. o godz. 8:00.
W piątek 14 sierpnia br. wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Msza św. o godz. 18:00.
W sobotę 15 sierpnia br. będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 8:00, 10:30 i 12:00.
Święto Dziękczynienia za Plony odbędzie się w dniach 5 i 6 września br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu bruskiego. Ze względu na trwający stan epidemii zachęcamy rolników do indywidualnego lub rodzinnego wyjazdu przy zachowaniu wszystkich przepisów sanitarnych i wytycznych władz państwowych.
Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w tym roku wyjątkowo w nieco zmienionej formie. W niedzielę, 30 sierpnia o godz. 11.00 w Tucholi w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w łączności z Samorządem Województwa Kujawsko Pomorskiego. W sobotę, 12 września br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie w łączności z Samorządem Województwa Pomorskiego. Nasz dekanat uczestniczy w Dożynkach w Pelplinie. Zachęcamy rolników do przyjazdu indywidualnego lub rodzinnego. Przypominamy o przestrzeganiu zasad i przepisów sanitarnych mając na uwadze zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
Dom kultury oraz prezes klubu seniora w Orlu zaprasza wszystkich klubowiczów klubu seniora w Orlu oraz zainteresowanych mieszkańców Orla, Chrztowa i Garczyna na piknik, który odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 16:00 przed salą wiejską w Orlu zapisy przyjmujemy do 14 sierpnia w domu kultury pod numerem (58)6878535 lub w spółdzielni mieszkaniowej Orlewianka.

PROGRAM JASNOGÓRSKIEGO ŚWIĘTA

DZIĘKCZYNIENIA ZA PLONY

Częstochowa, 5 i 6 września 2020 r.

Sobota, 5 września 2020

19.00 – Msza Św. w Bazylice – przewodniczy i homilię głosi bp Piotr Greger;

21.00 – Apel Jasnogórski;

21.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich;

23.00 – 24.00 Czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej;

Niedziela, 6 września 2020

00.00 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej;

01.15 – 04.00 – Czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej;

04.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;

08.00 – 10.45 – wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem;

11.00 – Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych; przewodniczy abp Tadeusz Wojda SAC – Metropolita Białostocki.

Możesz również polubić…