OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła –19 lipca 2020 r.

Królestwo Boże jest w pierwszej chwili prawie niezauważalne – jak zaczyn w cieście albo ziarnko gorczycy. A jednak ma ono moc przemienić całą rzeczywistość, w której żyjemy. Jego siłą jest sam Jezus Chrystus. On zachęca nas w dzisiejszej przypowieści, abyśmy czekali i byli cierpliwi. To On zatroszczy się o plony, da wzrost ziarnu. Do nas należy pielęgnowanie królestwa, które jest wśród nas. Dokonuje się to przez modlitwę w Duchu Świętym, „gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami”. o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 79
W środę 22 lipca br. będziemy obchodzić święto św. Marii Magdaleny. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
W czwartek 23 lipca br. będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Msza św. o godz. 18:00.
W piątek 24 lipca br. wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Msza św. o godz. 18:00.
W sobotę 25 lipca br. będziemy obchodzić święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. Msza św. o godz. 8:00.
W najbliższą niedzielę 26 lipca br. po wszystkich Mszach św. z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców /według tradycji Kościoła wspominamy św. Krzysztofa 25 lipca/ błogosławieństwo pojazdów i kierowców po każdej Mszy św. Będziemy zbierać ofiary do puszki na zakup pojazdów dla misjonarzy.

Możesz również polubić…