OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie. O. Piotr Stasiński OFMCap, „Oremus” czerwiec 2005, s. 108

Jutro, w poniedziałek 29 czerwca br. obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 17:00 i 18:00. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia po Mszy św. o godz. 17:00.

W czwartek 2 lipca br. – z okazji pierwszego czwartku – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msze św. w tym dniu o godz. 17:00 i 18:00.

W piątek 3 lipca br. obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła. Msze św. o godz. 17:00 i 18:00. 3 lipca to również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17:30.

W sobotę 4 lipca br. z okazji pierwszej soboty o godz. 8:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca.

Z powodu epidemii koronawirusa w Chrztowie nie będą odprawiane Msze św. Intencje, które miały być sprawowane w Chrztowie będą odprawiane w kościele parafialnym.

Możesz również polubić…